1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

 فایرفاکس بهترین مرورگر سازگار جهت مشاهده بهینه این سایت

 فهرست محصولات

بررسی وضعیت سفارش


شماره فاکتور :

کتاب الکترونیک چیست و چرا؟

E-book(کتاب الکترونیک) چیست؟

 e-book یا کتاب الکترونیکی، پدیده ای است که می رود تا نظام آموزش و اطلاع رسانی را با دگرگونی هایی اساسی مواجه سازد. کتاب های الکترونیکی یاebooks صرفاً نسخه های الکترونیکی مطالب مکتوب نیستند . بلکه میتوانندعلاوه برمتن‏، صوت وتصاویرو … رانیز شامل شوند. بعلاوه می توانند درقالب فایل هایی که می تواند توسط یک رایانه اجرا شود مانند قالب هایWord Text ،HTML ،PDF وفایل های اجراییEXE درآیند.

مزیت  کتاب الکترونیک نسبت به کتاب چاپی چیست؟

چرا کتاب های الکترونیک ؟!! سادگی اجرا، سادگی جستجو در متن ، داشتن قالب زیباتر ، منسجم بودن مطالب ، امکان عرضه یا فروش ساده تر و سریعتر ، داشتن قابلیت افزودن امکانات مالتی مدیا و … ازجمله ویژگی هایی هستند که کتاب الکترونیکی رابه عنوان یک رسانه نو پا و رو به رشد از سایر رسانه هایی از این دست ممتاز می گرداند.

به طور مثال اگر متخصص یا محقق هستید و نیاز به کتاب های مرجع و تخصصی در زمینه رشته تحصیلی یا تحقیق خود دارید به صرفه نیست تا مبالغ هنگفتی بابت نسخه های چاپی کتاب لاتین بپردازید، همچنین با توجه به حجم بالای مطالب کتاب های تخصصی یافتن بخش های مورد نظر در نسخه چاپی زمانگیرتر از نسخه الکترونیکی می باشد. در کتاب های الکترونیکی یا E-bookاین امکان را دارید تا با استفاده از جستجو متن به راحتی بخش مورد نظر خود را یافته و حتی علامت گذاری کنید.

از دیگر مزایای کتاب الکترونیکی و با توجه به پیشرفت روز افزون سیستم های آموزشی و به کارگیری از ابزارهای دیجیتال و کامپیوتری نظیر لپ تاپ ، تبلت و موبایل های هوشمند با داشتن کتاب های الکترونیکی خود و انتقال آن ها به این دستگاه ها که همیشه در کنار شما هستند می توانید کتاب های خود را همیشه و همه جا در کنار خود داشته باشید بدون آنکه بخواهید کتاب های چاپی را مدام از جایی به جای دیگر حمل کنید.

فرمت های رایج کتاب های الکترونیکی کدامند؟

اشکال رایج کتاب های الکترونیکی شاملPDF , TXT, CHM, EPUB, MOBI, DEJAVU, و … می باشند که از این بین فرمتPDF از محبوبیت و گستردگی بیشتری بهره می برد. که البته تمامی این کتاب ها را در انواع دستگاه های کامپیوتری خود می توانید با نرم افزار مربوطه مطالعه فرمایید.

درباره کتاب های سایت رفمدیکال:

ما سعی کرده ایم تا تمامی کتاب های موجود در سایت از بالاترین کیفیت برخوردار و. تفاوت رفمدیکال با سایت های مشابه در این است که تمامی کتاب ها آخرین نگارش یا ویرایش آنها باشند  و همچنین کتاب الکترونیکی ارائه شده توسط ما بعلت اینکه نسخه اصلی و خریداری شده از ناشر بین المللی می باشد فلذت اورجینال بوده و درارای بهترین کیفیت تصاویر و متون کتاب وهمچنین امکان هایلایت و کپی برداری ساده از متون و تصاویر موجود در کتاب می باشد.

البته نکته ای که این بین باقی میماند این است که همیشه رسیدن جدیدترین ویرایش یک کتاب از سوی ناشر بدین معنی نیست که نسخه الکترونیک آن نیز موجود باشد. مثلا کتابی با ویرایش ۳ در سال ۲۰۱۵ منتشر میشود که هم نسخه چاپی آن و هم نسخهPDF آن با هم می آید ولی ممکن است کتابی  با ویرایش جدید در سال ۲۰۱۵ چاپ شود ولی بعد از گذشت مدت ها نسخهPDF اصلی آن ساخته نشود و فقط ویرایش گذشته آن به صورتPDF موجود باشد.

نسخه تبدیل شدهepub  و NVAوCHMچیست؟

شامل همان کتاب با مطالب و تصاویرش می باشد با این تفاوت که مخصوص دستگاه های کتاب خوان یا موبایل و تبلت ایجاد شده و نسخهpdf نمی باشد. از این رو برای در دسترس بودن مطالب و استفاده آن در کامپیوتر ما حتی المقدور و با حفظ کیقیت اورجینال این نسخه را به نسخهpdf تبدیل می کنیم بدون هیچ تغییری در محتوای کتاب. فقط از لحاظ شکل و شمایل همانند نسخه اصلیpdf نمیباشد.

توجه کنید لزوما تمامی کتاب ها شامل نسخهpdf اصلی نبوده و گاه فقط نسخه NVAویاCHM ویاepub آن در دسترس خواهد بود.

مدت اعتبار لینک دانلود چه اندازه می باشد؟

از لحظه پرداخت و ایجاد لینک دانلود توانید به مدت 2 روز این لینک فعال بوده و سپس منقضی می گردد.

توجه شود که مشخصات پرداخت و دانلود شما به آدرس پست الکترونیکی شما نیز فرستاده می شود.

چگونه می توانم کتاب های الکترونیکی رفمدیکال را مطالعه کنم؟

بنا بر هر فرمت کتاب نرم افزار مربوط به آن وجود دارد. البته گوناگونی در اشکال کتابها در پاره ای از موارد باعث سردرگمی استفاده کننده باشد از این رو رفمدیکال تمامی کتاب ها را  تا زمانی که مشگلی در کیقیت کتا بها در حین تبدیل پیش نیاید بر اساس فرمتPDF قرار می دهد مگر اینکه در درخواست خصوصی فرمت دیگری از سوی شما مد نظر باشد.

نرم افزار های زیادی برای مطالعه کتاب هایالکترونیکی با هر فرمتی وجود دارد که در سایت رفمدیکال بهترین ریدرها متناسب با هر فرمت جهت دانلود قرار گرفته است.

فایرفاکس

EPUB Reader

پی دی اف ریدر

NVA Reader

دانلود منیجر

WinRar

تیم ویور (نرم افزار اتصال از راه دور) 

کمک به سازمان خيريه محک